Gündem

İSMMMO Blog Yayın Hayatına Başladı…

Değerli Takipçilerimiz,

İSMMMO çatısı altında Bilgi Teknolojileri ve E-Devleti İzleme Komitesi üyelerinin, İSMMMO Bilgi İşlem çalışanlarının, Basın Yayın kadrolarının oluşturduğu ekip çalışmasının ürünü olan İSMMMO BLOG sayfası, yeni bir başlangıçta sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yaşadığımız çağın getirilerinin, teknolojinin bize sunduğu iletişim kanallarının daha etkin ve daha canlı tutulmasına yönelik ortaya çıkan fikirlere, İSMMMO Yönetim ve çalışan kadroları olarak her zaman açığız. Bir anda hayatımızın tam ortasına gelip oturan, tüm dünya insanını evlerine neredeyse mahkûm eden salgın Covid-19, koşullar ne olursa olsun iletişimin önemini ve gerekliliğini bizlere gösterdi. Aslında fikrin ilk ortaya çıkışı 1994 yıllarına denk düşmektedir ama bilinirliği 2000 li yıllarda artış gösteren kişisel günlük yazıların, bir editöre bile ihtiyaç duyulmadan paylaşıldığı İngilizce WEB ve LOG kelimelerinde yer alan harflerden oluşan BLOG sayfaları günümüzde kurumlar tarafından da yaratılmaya başlanmıştır.

Kurulduğundan bu yana hiçbir ayrım gözetmeksizin üyelerine ev sahipliği yapan odamız, çalışmaları ile bizlerin yanında olmuştur. Üyelerinin okuyabileceği, içinde dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi barındıracak ve tüm çalışma komitelerimizin varlık gösterebileceği böyle bir iletişim kanalı, biliyoruz ki sizleri de heyecanlandıracaktır. Çünkü bizler de bu yolculuğa çok büyük heves ve heyecanla çıktık. Çıkılan bu yolculukta takım ruhu içinde üretmenin, paylaşmanın tadına hep birlikte varmanın mutluluğunu yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. 

Bu kanal neleri içinde barındırabilecek sorusuna ise yerel ve dünya basınında mesleğimize ve kişisel gelişimimize katkı sunabilecek gelişmeler,  tarih, sanat, kültür, felsefe, doğa ve insana dair bilgi notları, bilim teknoloji, söyleşi, videolar, anketler olacaktır. Zamanla sizlerin de fikirleri, öngörüleri ile bloğumuz zenginleşecek ve bilinirliği artacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle ekip arkadaşlarımızın her daim yanında olan, desteğini esirgemeyen İSMMMO Yönetim Kurulu Başkan ve çok değerli Kurul Üyeleri’ne,  Bilgi Teknolojileri ve E-Devleti İzleme Komitesi Başkan ve Üyelerine, İSMMMO Bilgi İşlem, Basın Yayın kadrolarına ve editörümüze çok teşekkür ediyoruz. Bloğumuzun, uzun soluklu birlikteliklerimize, mesleki ve kişisel gelişimimize katkı sunması dileğimizle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyoruz.